Valery Morugin

Official website

Статьи

Владислава Дяченко

Валерій Михайлович народився 25 вересня 1946 р. в Ярославській області, в Росії. Вже в юнацькі роки визначився його майбутній професійний інтерес на все життя. Він почав працювати на Гаврилов-Ямському льонокомбінаті.


Тези доповіді на  IІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Масова культура у сучасному художньо-комунікаційному просторі». – Херсон: ХНТУ, 2017. – стор. 95.

 


О чем я говорю в экскурсии? Я продолжаю тему моего учителя, профессора Владимира Личковаха, об этнофутуризме (далее – ЭФ).


У різних куточках Землі люди одностайно називають ці картини живими, цілющими, неземними. Ті, кому пощастило зберігати оригінали, вважають їх оберегами, друзями і наставниками. Так сприймається унікальна творчість херсонського художника Валерія МОРУГІНА.

З 2012 року у південно-українському місті Херсон під керівництвом п. Ірини Скіданової працює Центр Валерія Моругіна, місцевого художника, поета, філософа. Його було створено незадовго після смерті митця. На добровільних засадах учасники цього центру всіляко зберігають пам’ять про художника та його творчий спадок. Так як за життя митця картини В.


Чи знайдеться місце у музеї, серед витворів мистецтв, для звичайнісінького махрового рушника чи портьєри? Знайдеться - і для самого рушника, і для його ескізів, якщо свого часу автором орнаменту був художник Валерій Моругін.


Pages